Дніпро отримає кредит від ЄБРР для вирішення проблем, пов'язаних із напливом біженців
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділяє 25 мільйонів євро кредиту під заставу нерухомості для вирішення проблем, пов'язаних із напливом біженців у Дніпрі.
Офіційне повідомлення від ЄБРР, опубліковане 4 липня, підтверджує цю інформацію.
Кредит допоможе забезпечити безперервне надання життєво важливих муніципальних послуг у місті, яке зіткнулося з проблемами через війну і наплив біженців, зазначено в повідомленні.
Дніпро є четвертим за величиною містом в Україні з населенням близько мільйона осіб. Однак за останні місяці ця цифра значно збільшилася через постійне прибуття внутрішньо переміщених осіб.
ЄБРР зазначає, що Дніпро став природним місцем тяжіння для біженців через свою роль як головного економічного центру на південному сході України.
Водночас Дніпро та його комунальні підприємства серйозно постраждали від війни і наразі докладають усіх зусиль для підтримки повсякденного функціонування.
"Виділені кошти забезпечать безперервне надання комунальних послуг зростаючій чисельності населення міста. Таким чином, вони заповнять прогалину, що виникла в складній економічній ситуації в країні, коли місцеві кредитори не в змозі надати такого роду середньострокове фінансування", - зазначають в ЄБРР.
Дніпро отримує фінансову підтримку від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) другим містом за останні кілька місяців. Раніше підтримку було надано Львову наприкінці минулого року.
ЄБРР є провідним інституційним інвестором в Україні. У 2022 році банк направив 1,7 мільярда євро і залучив ще 200 мільйонів євро підтримки від фінансових партнерів.
Загальний обсяг фінансування, обіцяний ЄБРР Україні, становить 3 мільярди євро до кінця 2023 року.
Основна увага ЄБРР приділяється підтримці "реальної" економіки України, включно з енергетичною та продовольчою безпекою, торгівлею, життєво важливою інфраструктурою та приватним сектором.
У червні 2021 року Дніпро став учасником флагманської програми ЄБРР зі сталого розвитку міст під назвою "Зелені міста ЄБРР", ставши 49-м членом цієї програми.
Від самого початку війни ЄБРР засудив вторгнення Росії в Україну і закрив свої офіси в Росії та Білорусі.