"ДТЕК Енерго" розраховує отримати великий кредит від держави

Енергокомпанія "ДТЕК Енерго", яка є частиною бізнес-імперії Ріната Ахметова, розраховує на отримання державних кредитів для відновлення своїх потужностей, що постраждали внаслідок ракетних атак минулого року. Про це заявив генеральний директор компанії, Ільдар Салєєв.

Яку суму в "ДТЕК Енерго" розраховують взяти в кредит у 2023 році?

Через отримані пошкодження на кінець минулого осінньо-зимового періоду, "ДТЕК Енерго" втратила доступ до 1,4 ГВт потужностей теплової генерації. Для відновлення цих потужностей потрібно щонайменше 7 млрд грн. З огляду на величезний обсяг необхідного фінансування в умовах військового конфлікту, компанія вважає, що державна кредитна програма буде найкращим варіантом для покриття таких витрат.

За перше півріччя поточного року "ДТЕК Енерго" вже вклала 1,5 млрд грн у планові ремонтні роботи і планує збільшити суму інвестицій до 3,5 млрд грн до кінця року. Компанія провела сім ремонтів енергоблоків ТЕС у період березня-червня, а ще стільки ж перебуває в процесі наразі. Це планові ремонти, оскільки обладнання станцій було інтенсивно задіяно в минулому опалювальному сезоні і має бути готове до роботи в наступний зимовий період.

Плани компанії на друге півріччя

У межах поточної ремонтної кампанії "ДТЕК Енерго" планує відремонтувати 27 енергоблоків. Виконавчий директор наголосив, що цього року українська енергосистема стикається з нестачею резервних потужностей порівняно з минулим роком, тож завдання компанії полягає у відновленні якомога більшої кількості потужностей до початку опалювального сезону та продовження робіт із відновлення під час його проведення.

Важливо зазначити, що в останні два місяці електростанції "ДТЕК Енерго" постачали до енергосистеми в середньому на 20-30% більше електроенергії, порівняно з травнем-червнем 2022 року. За перше півріччя компанія згенерувала близько 7 млрд кВт-годин електроенергії в українську енергосистему.

Нагадаємо, що "ДТЕК Енерго" є частиною холдингу SCM, основним акціонером якого є Рінат Ахметов. У зв'язку з військовим конфліктом енергетичний холдинг втратив 70% своєї вартості. У 2021 році статки Ахметова збільшилися вдвічі до 13,7 млрд доларів, однак за чотири місяці конфлікту вони скоротилися до 4,2 млрд доларів.

Ситуація з енергопостачанням в Україні залишається важливою і потребує негайних дій для відновлення та забезпечення стабільності енергетичної систем, що поступово відновлюється після руйнівних атак.