Фінансовий експерт розповів, що таке реструктуризація кредиту та які є варіанти

Фінансовий експерт розповів, що таке реструктуризація кредиту та які є варіанти

Фонд гарантування вкладів наголошує на важливості своєчасних платежів за кредитами для стабільності української економіки. Однак, якщо ваше фінансове становище раптово погіршилося, у вас є право звернутися до фінансової установи, де ви оформили кредит, з проханням про реструктуризацію заборгованості.

Важливо пам'ятати, що банк має право відмовити в реструктуризації боргу, оскільки зміна умов кредитного договору на більш вигідні є їхнім правом, а не зобов'язанням. Однак, багато банків готові розглянути такі запити і запропонувати варіанти реструктуризації, враховуючи вашу поточну ситуаціющо для багатьох платити за кредити під-час війни дуже важко.

Що таке реструктуризація кредиту

Реструктуризація кредиту є процесом зміни істотних умов кредитного договору, як-от відсоткова ставка і графік погашення боргу, з метою забезпечення більш вигідних умов для боржника.

Добровільна можливість реструктуризації дає змогу позичальникам відновити свої стосунки з банками на вигідніших умовах, ніж ті, що були передбачені у вихідному договорі.

Крім того, реструктуризація дає можливість відстрочити продаж прав вимоги за кредитом. Важливо зазначити, що продаж таких прав здійснюється в останню чергу, відповідно до прийнятої процедури, затвердженої Фондом гарантування вкладів.

Переваги реструктуризації кредиту включають:

  • Непогіршення кредитної історії;
  • Зниження щомісячного платежу за кредитом;
  • Уникнення нарахування штрафних санкцій.

Варіанти реструктуризації можуть включати:

  • Продовження терміну кредиту і зменшення щомісячного платежу;
  • Скасування пені та штрафних санкцій;
  • Часткове списання боргу.

Якщо ви зіткнулися з труднощами в погашенні кредиту, зверніться до вашої фінансової установи, щоб обговорити можливості реструктуризації та знайти найбільш підходяще рішення для вас.

Як оформити реструктуризацію боргу кредита

Якщо виникла необхідність у реструктуризації вашого кредиту, зверніться до відповідного банку з офіційною заявою та надайте документи, що підтверджують причини, через які ви не здатні виконувати платежі за кредитом, як-от втрата роботи або працездатності.

Для уточнення деталей і повного пакета документів, необхідних для реструктуризації, зверніться в банк, де ви оформили кредит.

Реструктуризація кредита оформляється шляхом укладення нового договору, в якому зазначаються змінені умови кредиту.

У разі реструктуризації заборгованості юридичних осіб, рішення про зміну умов погашення боргу ухвалюватиметься банком-кредитором після розгляду заяви, вивчення відповідної документації та аналізу платоспроможності позичальника.

Слідкуйте за своєю кредитною історією, оскільки фінансова установа перед згодою на реструктуризацію проведе перевірку вашої кредитної історії.

Додаткову інформацію про реструктуризацію кредиту після включення банку до категорії неплатоспроможних можна знайти на сайті Фонду гарантування вкладів.

Крім того, оновлено умови погашення кредитної заборгованості для фізичних осіб, чий банк перебуває в процесі ліквідації та контролюється Фондом гарантування вкладів.

Ці умови можуть бути поширені на всіх фізичних осіб-позичальників, які ще не провели реструктуризацію відповідно до нормативних актів Фонду.