Списання кредитів під час війни: хто може розраховувати
Час змін - і не завжди легких. Події, пов'язані з військовими діями, приносять безліч викликів у повсякденне життя багатьох українців. Втрата роботи чи бізнесу стала болючою реальністю для багатьох. Кредити, якими досить часто користуються наші громадяни, теж можуть стати проблемою в такі нестабільні часи. Частка проблемних кредитів у банках останнім часом значно зросла. Цілком природно, що в умовах, коли щомісячні платежі стають непосильними, багато хто ставить собі питання: що робити?
Списання кредиту - як відбувається
Однак мало хто знає, що існує можливість, за наявності певних обставин, отримати підтримку та списати свої борги. Важливо розібратися в тому, які саме ситуації можуть стати вирішальними.
Допомогу і підтримку в цьому питанні може надати банк. Наш юрист поділився інформацією про те, кому і в яких випадках банк може піти на зустріч і надати можливість позбутися боргового обов'язку. Він наголосив, що банки здебільшого оцінюють загальну фінансову спроможність позичальника та його здатність виплачувати кредит.
"Якщо фінансова ситуація позичальника скрутна і відсутня позитивна динаміка в погашенні заборгованості, банк може прийняти рішення про списання боргового тягаря", - уточнює юрист.
Це може бути важливим зрушенням для тих, хто опинився в складній ситуації. Важливо пам'ятати, що таке рішення обов'язково пов'язане з аналізом і оцінкою фінансової ситуації кожного конкретного випадку.
Експерт підказав, що іноді банкам дійсно вигідніше списати кредит, ніж витрачати значні ресурси на судові процеси та гонорари для юристів.
Які умови для списання кредиту
Які ж ситуації можуть стати вирішальними для банків, щоб надати пільги і підтримку у вигляді списання заборгованості за кредитом?
- Втрата працездатності. Нещасний випадок або хвороба, що перешкоджає роботі, можуть бути причиною для банку розглянути можливість списання боргу.
- Сили природи та стихійні лиха. Повені, землетруси, бойові дії - у складних обставинах банк може розглянути пільги за боргом.
- Втрата чоловіка або дружини. Якщо доходи сім'ї ґрунтувалися на обох з подружжя, і один із них пішов із життя, скорочення доходів може стати підставою для часткового списання боргу.
- Закінчення строку позовної давності. Після трьох років після останньої дії за кредитом, банк може переглянути борговий обов'язок.
- Відсутність майна. Якщо позичальник не має майна, яке могло б покрити борг, банк може уважно розглянути можливість списання.
Важливо розуміти, що в разі наявності вищезазначених обставин, позичальнику варто звернутися до фінансової установи з проханням про списання боргу. Однак слід діяти оперативно, щоб уникнути нарахування додаткових штрафів та пені.
Пам'ятайте, що кожна ситуація є індивідуальною, і рекомендується отримати юридичну консультацію для більш точного розуміння своїх прав і можливостей. Банки теж можуть йти на зустріч - важливо знати, коли і як звернутися.
Нагадаємо, нещодавно вийшла наша стаття, в якій ми розповіли про нову схему шахрайства у сфері кредитування, рекомендуємо до прочитання.